Ovocný destilát

Liehovar & Pálenica Horné Turovce si zakladá na tom, že všetky ovocné destiláty, akými sú malinovica, dulovica, marhuľovica, višňovica či slivovica, sú pálené zo stopercentného ovocného kvasu zo slovenského a maďarského ovocia. Všetky ovocné destiláty z Pálenice v Horných Turovciach sa vyznačujú dokonalou harmóniou chuti a vône, prinášajú príjemné potešenie pre telo i dušu, či už si nimi pripijeme ako aperitívom na oslave alebo ich použijeme ako alkoholickú prísadu do ovocných koktailov.
  • Úvod
  • >>
  • eShop
  • >>
  • Slivovica exkluzív 40% darček. bal.

Slivovica exkluzív 40% darček. bal.

Objem fľaše 500 ml

Obj. čislo:
57

27 € s DPH 22,50 € bez DPH

+ -

Slivovica exkluzív 40% darček. bal.

100% ovocný destilát bez pridaných aróm a cukru. Obsah alkoholu 40%. Objem fľaše 500ml.

Domáca slivovicaPravý ovocný destilát pripravený z čistého ovocného kvasu sa veľmi ľahko odlíši od liehoviny aromatizovanej ovocnou príchuťou, a to nielen podľa etikety, kde je uvedené množstvo ovocia použitého pri výrobe.K odlíšeniu pomáha aj sám názov. Ak je na etikete uvedené slivovica, je jasné, že ide o ušľachtilý stopercentný ovocný destilát, ak len pomenovanie ovocia, napr. Slivka, ide v podstate o ochutený aromatizovaný lieh.


Slivovica súčasť našich dejínOvocné destiláty patria k ušľachtilým alkoholickým nápojom a na Slovensku sa tradícia ich výroby datuje na storočia. Výsadbu ovocných sadov a vzdelávanie profesionálnych ovocinárov podporovala už osvietená panovníčka Mária Terézia, ktorá v roku 1752 vydala Záhradnícky poriadok, kde sa okrem iného spomína aj zakladanie prevádzok na spracovanie ovocia vrátane páleníc. Všetko, čo sa neusušilo či nepoužilo na lekvár alebo kompót, sa vypálilo. Domáca pálenka je v dobrom i zlom neodmysliteľnou súčasťou našej histórie.


Domáca slivovica exkluzív z produkcie Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach sa vyznačuje lahodnou vôňou a jemnou chuťou, ktoré sú v dokonalej harmónii.Pri slivovici platí, že čím je staršia, tým je lepšia, kvalitnejšia. Aj preto sa odporúča po vypálení nechať slivovicu odležať aspoň dva roky. Slivovica z Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach je krištáľovo číra, starnutím získava jemne zlatisté zafarbenie. Má kvetnatú vôňu, typickú arómu slivkového charakteru s jemným podtónom mandľovej chute a vône.Vychladená slivovica je nielen skvelým aperitívom, ale podľa ľudových tradícií aj všestranným liekom pri zápale hrdla, uší a zubov. Alebo – ako hovorievali naši starí otcovia – na vypálenie červíka, čiže na zlepšenie trávenia.


 Ovocné destiláty

patria k ušľachtilým alkoholickým nápojom a na Slovensku sa tradícia ich výroby datuje na storočia. Aj keď história destilovaných nápojov nie je taká stará ako výroba vína či piva, na území niekdajšej Mezopotámie sa našli zariadenia na výrobu alkoholu staré vyše päťtisíc rokov.

Na našom území sa v Spišskom Štvrtku našli pozostatky primitívnej pálenice pochádzajúcej približne z roku 1500 pred naším letopočtom. A dokonca v archeologickom nálezisku v Nižnej Myšli objavili zuhoľnatenú pšenicu v keramickej piecke starej vyše tritisícpäťsto rokov.

Výsadbu ovocných sadov a vzdelávanie profesionálnych ovocinárov podporovala panovníčka Mária Terézia, ktorá v roku 1752 vydala Záhradnícky poriadok, kde sa okrem iného spomína aj zakladanie prevádzok na spracovanie ovocia vrátane páleníc.

Domáca pálenka je v dobrom i zlom neodmysliteľnou súčasťou našej histórie.

Za pravý ovocný destilát môžeme označiť iba liehovinu, ktorá je vyrobená výhradne z ovocia. V žiadnom prípade sa pri príprave ovocného destilátu nesmie primiešať iný druh liehu a dochucovanie sirupmi a arómami. Veľa výrobcov pravých ovocných destilátov si zakladá na čestnosti a pravosti svojich výrobkov. Na obaloch a fľašiach musíme teda hľadať nápis pravý ovocný destilát, ktorý by mal byť okrem tradičnej značky zárukou správnej chuti a arómy. Kvalitný alkohol nie je len alkoholom, ale jeho vysokú hustotu treba neskôr riediť špeciálne pripravenou vodou, čo nie je taký jednoduchý proces, ako sa na prvé počutie či prečítanie zdá. Kvalitný alkohol sa pre získanie potrebnej hodnoty alkoholu môže miešať len s kvalitnou vodou, nie príliš mineralizovanou, ale ani úplne demineralizovanou.

Liehovar & Pálenica Horné Turovce si zakladá na tom, že všetky ovocné destiláty, akými sú malinovica, dulovica, marhuľovica, višňovica či slivovica, sú pálené zo stopercentného ovocného kvasu zo slovenského ovocia. Všetky ovocné destiláty z Pálenice v Horných Turovciach sa vyznačujú dokonalou harmóniou chuti a vône, prinášajú príjemné potešenie pre telo i dušu, či už si nimi pripijeme ako aperitívom na oslave alebo ich použijeme ako alkoholickú prísadu do ovocných koktailov.