Remeselné Pivá LDK

Pivovar & Pálenica Horné Turovce si zakladá na tom, že všetky Pivá, sú vyrobebé z kvalitného sladu, chmeľu a správne vykvasené. Všetky pivá z Pivovaru v Horných Turovciach sa vyznačujú dokonalou harmóniou chuti a vône.

Slivovica exkluzív 40% 0,5L

Objem fľaše 500 ml

Obj. čislo:
52

24 € s DPH 20 € bez DPH

+ -

Slivovica exkluzív 40% 0,5L

100% ovocný destilát bez pridaných aróm a cukru. Obsah alkoholu 40%. Objem fľaše 500ml.

Domáca slivovicaPravý ovocný destilát pripravený z čistého ovocného kvasu sa veľmi ľahko odlíši od liehoviny aromatizovanej ovocnou príchuťou, a to nielen podľa etikety, kde je uvedené množstvo ovocia použitého pri výrobe.K odlíšeniu pomáha aj sám názov. Ak je na etikete uvedené slivovica, je jasné, že ide o ušľachtilý stopercentný ovocný destilát, ak len pomenovanie ovocia, napr. Slivka, ide v podstate o ochutený aromatizovaný lieh.


Slivovica súčasť našich dejínOvocné destiláty patria k ušľachtilým alkoholickým nápojom a na Slovensku sa tradícia ich výroby datuje na storočia. Výsadbu ovocných sadov a vzdelávanie profesionálnych ovocinárov podporovala už osvietená panovníčka Mária Terézia, ktorá v roku 1752 vydala Záhradnícky poriadok, kde sa okrem iného spomína aj zakladanie prevádzok na spracovanie ovocia vrátane páleníc. Všetko, čo sa neusušilo či nepoužilo na lekvár alebo kompót, sa vypálilo. Domáca pálenka je v dobrom i zlom neodmysliteľnou súčasťou našej histórie.


Domáca slivovica exkluzív z produkcie Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach sa vyznačuje lahodnou vôňou a jemnou chuťou, ktoré sú v dokonalej harmónii.Pri slivovici platí, že čím je staršia, tým je lepšia, kvalitnejšia. Aj preto sa odporúča po vypálení nechať slivovicu odležať aspoň dva roky. Slivovica z Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach je krištáľovo číra, starnutím získava jemne zlatisté zafarbenie. Má kvetnatú vôňu, typickú arómu slivkového charakteru s jemným podtónom mandľovej chute a vône.Vychladená slivovica je nielen skvelým aperitívom, ale podľa ľudových tradícií aj všestranným liekom pri zápale hrdla, uší a zubov. Alebo – ako hovorievali naši starí otcovia – na vypálenie červíka, čiže na zlepšenie trávenia.