Remeselné Pivá LDK

Pivovar & Pálenica Horné Turovce si zakladá na tom, že všetky Pivá, sú vyrobebé z kvalitného sladu, chmeľu a správne vykvasené. Všetky pivá z Pivovaru v Horných Turovciach sa vyznačujú dokonalou harmóniou chuti a vône.
  • Úvod
  • >>
  • eShop
  • >>
  • Marhuľovica exkluzív 40% darček.bal.

Marhuľovica exkluzív 40% darček.bal.

Objem fľaše 500 ml

Obj. čislo:
56

30 € s DPH 25 € bez DPH

+ -

Marhuľovica exkluzív 40% darček.bal.

100% ovocný destilát bez pridaných aróm a cukru. Obsah alkoholu 40%. Objem fľaše 500ml.

Aká je naša marhuľovica?Pravý ovocný destilát pripravený z čistého ovocného kvasu sa veľmi ľahko odlíši od liehoviny aromatizovanej ovocnou príchuťou, a to nielen podľa etikety, kde je uvedené množstvo ovocia použitého pri výrobe.K odlíšeniu pomáha aj sám názov. Ak je na etikete uvedené marhuľovica, je jasné, že ide o ušľachtilý stopercentný ovocný destilát, ak len pomenovanie ovocia, napr. marhuľa, ide v podstate o ochutený aromatizovaný lieh.
Ovocné destiláty patria k ušľachtilým alkoholickým nápojom a na Slovensku sa tradícia ich výroby datuje na storočia. Mimoriadne obľúbeným ovocím, najmä na juhozápadnom Slovensku, sú marhule, ale aj destilát z nich – marhuľovica.


História marhuľoviceVýsadbu ovocných sadov a vzdelávanie profesionálnych ovocinárov podporovala už osvietená panovníčka Mária Terézia, ktorá v roku 1752 vydala. Záhradnícky poriadok, kde sa okrem iného spomína aj zakladanie prevádzok na spracovanie ovocia vrátane páleníc. Všetko, čo sa neusušilo či nepoužilo na lekvár alebo kompót, sa vypálilo. Domáca pálenka je v dobrom i zlom neodmysliteľnou súčasťou našej histórie. Marhuľovica patrí k najobľúbenejším ušľachtilým ovocným destilátom.


Kto neochutnal jedinečnú Marhuľovicu exkluzív z produkcie Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach, mal by tak urobiť čo najskôr.Je doslova klenotom medzi produktmi zo slovenských páleníc. Kvalitu zaručuje predovšetkým ovocný kvas z marhúľ, ktoré sa zbierajú v čase plnej zrelosti, keď je v nich naakumulované letné slnko i dážď, vlahé noci a horúce dni. Vôňa v sebe zosobňuje to pravé leto, vyznačuje sa jedinečnou jemnou a hladkou sladkastou chuťou s podtónom mandlí. Marhuľovica najlepšie chutí vychladená, je vhodná ako aperitív, ale aj do koktailov. Pár kvapiek marhuľovice na kopčeku domácej vanilkovej zmrzliny alebo v marhuľovom kompóte osloví každý maškrtný jazýček.