Ovocný destilát

Liehovar & Pálenica Horné Turovce si zakladá na tom, že všetky ovocné destiláty, akými sú malinovica, dulovica, marhuľovica, višňovica či slivovica, sú pálené zo stopercentného ovocného kvasu zo slovenského a maďarského ovocia. Všetky ovocné destiláty z Pálenice v Horných Turovciach sa vyznačujú dokonalou harmóniou chuti a vône, prinášajú príjemné potešenie pre telo i dušu, či už si nimi pripijeme ako aperitívom na oslave alebo ich použijeme ako alkoholickú prísadu do ovocných koktailov.
  • Úvod
  • >>
  • eShop
  • >>
  • Malinovica exkluzív 52% VYPREDANÉ

Malinovica exkluzív 52% VYPREDANÉ

Objem fľaše 500 ml.

Obj. čislo:
kl-mali-2016

69,00 € s DPH 69,00 € bez DPH

Malinovica exkluzív 52% VYPREDANÉ

100% ovocný destilát bez pridaných aróm a cukru. Obsah alkoholu 52%. Objem fľaše 500ml.

Leto s malinovicouPravý ovocný destilát pripravený z čistého ovocného kvasu sa veľmi ľahko odlíši od liehoviny aromatizovanej ovocnou príchuťou, a to nielen podľa etikety, kde je uvedené množstvo ovocia použitého pri výrobe.K odlíšeniu pomáha aj sám názov. Ak je na etikete uvedené malinovica, je jasné, že ide o ušľachtilý stopercentný ovocný destilát, ak len pomenovanie ovocia, napr. malina, ide v podstate o ochutený aromatizovaný lieh.Minulosť malinoviceOsvietená panovníčka Mária Terézia už v roku 1752 vydala Záhradnícky poriadok, kde sa okrem iného spomína aj zakladanie prevádzok na spracovanie ovocia vrátane páleníc. Malinovica z produkcie Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach patrí do kategórie exkluzívnych ovocných destilátov, čo sa síce odráža aj na cene (za kvalitu sa platí), ale aj na kvalite, chuti a vôni. Domáca malinovica exkluzív sa páli zo stopercentného malinového kvasu podľa tradičnej receptúry, ale pri využití najmodernejších technológií. Pri otvorení malinovice ako prvé človek zacíti závan vône leta, slnka, rozkvitnutej lúky, dovolenky a dozrievajúce ovocia. Ovocia, ktorého červená farba pripomína krv, a chuť je sladká ako pravá láska. Každá kvapka malinovice má v sebe zakódovaný kolobeh prírody, od prvého puku na malinovom kríku cez biely kvietok až po zrelý plod. Kvalitu ocení nielen gurmán, ale každý, kto chce okúsiť pravý ovocný destilát.Domáca malinovica z Liehovaru & Pálenice v Horných Turovciach je mimoriadnym destilátom, čoho dôkazom sú viaceré ocenenia.Je vhodná nielen ako aperitív, ale dá sa využiť ako alkoholická prísada v miešaných ovocných nápojoch, ale aj pri pečení chutných a jemných zákuskov či dokonca ako prísada do džemov.

 Ovocné destiláty

patria k ušľachtilým alkoholickým nápojom a na Slovensku sa tradícia ich výroby datuje na storočia. Aj keď história destilovaných nápojov nie je taká stará ako výroba vína či piva, na území niekdajšej Mezopotámie sa našli zariadenia na výrobu alkoholu staré vyše päťtisíc rokov.

Na našom území sa v Spišskom Štvrtku našli pozostatky primitívnej pálenice pochádzajúcej približne z roku 1500 pred naším letopočtom. A dokonca v archeologickom nálezisku v Nižnej Myšli objavili zuhoľnatenú pšenicu v keramickej piecke starej vyše tritisícpäťsto rokov.

Výsadbu ovocných sadov a vzdelávanie profesionálnych ovocinárov podporovala panovníčka Mária Terézia, ktorá v roku 1752 vydala Záhradnícky poriadok, kde sa okrem iného spomína aj zakladanie prevádzok na spracovanie ovocia vrátane páleníc.

Domáca pálenka je v dobrom i zlom neodmysliteľnou súčasťou našej histórie.

Za pravý ovocný destilát môžeme označiť iba liehovinu, ktorá je vyrobená výhradne z ovocia. V žiadnom prípade sa pri príprave ovocného destilátu nesmie primiešať iný druh liehu a dochucovanie sirupmi a arómami. Veľa výrobcov pravých ovocných destilátov si zakladá na čestnosti a pravosti svojich výrobkov. Na obaloch a fľašiach musíme teda hľadať nápis pravý ovocný destilát, ktorý by mal byť okrem tradičnej značky zárukou správnej chuti a arómy. Kvalitný alkohol nie je len alkoholom, ale jeho vysokú hustotu treba neskôr riediť špeciálne pripravenou vodou, čo nie je taký jednoduchý proces, ako sa na prvé počutie či prečítanie zdá. Kvalitný alkohol sa pre získanie potrebnej hodnoty alkoholu môže miešať len s kvalitnou vodou, nie príliš mineralizovanou, ale ani úplne demineralizovanou.

Liehovar & Pálenica Horné Turovce si zakladá na tom, že všetky ovocné destiláty, akými sú malinovica, dulovica, marhuľovica, višňovica či slivovica, sú pálené zo stopercentného ovocného kvasu zo slovenského ovocia. Všetky ovocné destiláty z Pálenice v Horných Turovciach sa vyznačujú dokonalou harmóniou chuti a vône, prinášajú príjemné potešenie pre telo i dušu, či už si nimi pripijeme ako aperitívom na oslave alebo ich použijeme ako alkoholickú prísadu do ovocných koktailov.